RCH654NP-681K.pdf
RCH654NP-681K.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RCH654NP-681K.
| Image |  |
| Series | RCH-654 | RCH-654 | RCH-654 | RCH-654 | RCH-654 |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material - Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 680 µH | 680 µH | 680 µH | 680 µH | 680 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 160 mA | 160 mA | 160 mA | 160 mA | 160 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 4.57Ohm Max | 4.57Ohm Max | 4.57Ohm Max | 4.57Ohm Max | 4.57Ohm Max |
| Q @ Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency - Self Resonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |
| Features | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.236" Dia (6.00mm) | 0.236" Dia (6.00mm) | 0.236" Dia (6.00mm) | 0.236" Dia (6.00mm) | 0.236" Dia (6.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.197" (5.00mm) | 0.197" (5.00mm) | 0.197" (5.00mm) | 0.197" (5.00mm) | 0.197" (5.00mm) |