CR75NP-3R9MC.pdf
CR75NP-3R9MC.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CR75NP-3R9MC.
| Image |  |
| Series | CR75 | CR75 | CR75 | CR75 | CR75 |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material - Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 3.9 µH | 3.9 µH | 3.9 µH | 3.9 µH | 3.9 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 3.5 A | 3.5 A | 3.5 A | 3.5 A | 3.5 A |
| Current - Saturation (Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 27.3mOhm Max | 27.3mOhm Max | 27.3mOhm Max | 27.3mOhm Max | 27.3mOhm Max |
| Q @ Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency - Self Resonant | 24.6MHz | 24.6MHz | 24.6MHz | 24.6MHz | 24.6MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz |
| Features | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm) | 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm) | 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm) | 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm) | 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.217" (5.50mm) | 0.217" (5.50mm) | 0.217" (5.50mm) | 0.217" (5.50mm) | 0.217" (5.50mm) |