CDRH8D38NP-3R5NC.pdf
CDRH8D38NP-3R5NC.pdf
| Image | |||||
| Series | CDRH8D38 | CDRH8D38 | CDRH8D38 | CDRH8D38 | CDRH8D38 |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | - | - | - | - | - |
| Material - Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 3.5 µH | 3.5 µH | 3.5 µH | 3.5 µH | 3.5 µH |
| Tolerance | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% |
| Current Rating (Amps) | 5.2 A | 5.2 A | 5.2 A | 5.2 A | 5.2 A |
| Current - Saturation (Isat) | 5A | 5A | 5A | 5A | 5A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 24mOhm Max | 24mOhm Max | 24mOhm Max | 24mOhm Max | 24mOhm Max |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Size / Dimension | 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) | 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) | 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) | 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) | 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.157" (4.00mm) | 0.157" (4.00mm) | 0.157" (4.00mm) | 0.157" (4.00mm) | 0.157" (4.00mm) |