CDRH64BNP-390MC-B.pdf
CDRH64BNP-390MC-B.pdf
| Image |  |
| Series | CDRH64B | CDRH64B | CDRH64B | CDRH64B | CDRH64B |
| Inductance | 39 µH | 39 µH | 39 µH | 39 µH | 39 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 690 mA | 690 mA | 690 mA | 690 mA | 690 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 370mOhm Max | 370mOhm Max | 370mOhm Max | 370mOhm Max | 370mOhm Max |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |
| Size / Dimension | 0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm) | 0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm) | 0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm) | 0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm) | 0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.197" (5.00mm) | 0.197" (5.00mm) | 0.197" (5.00mm) | 0.197" (5.00mm) | 0.197" (5.00mm) |