    Sumida America Components Inc. CDRH50D43RNP-150MC
    Part No.:
    CDRH50D43RNP-150MC
    Manufacturer:
    Sumida America Components Inc.
    Category:
    Fixed Inductors
    Package:
    2020 (5050 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCDRH50D43RNP-150MC.pdf
    Description:
    INDUCTOR
    Manufacturer:
    Sumida America Components Inc.
    Series:
    CDRH50D43R
    Package/Case:
    2020 (5050 Metric)
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material - Core:
    Ferrite
    Inductance:
    15 µH
    Tolerance:
    ±20%
    Current Rating (Amps):
    1.9 A
    Current - Saturation (Isat):
    1.44A
    Shielding:
    Shielded
    DC Resistance (DCR):
    72mOhm
    Q @ Freq:
    Frequency - Self Resonant:
    Ratings:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Inductance Frequency - Test:
    100 kHz
    Features:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    2020
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.177" (4.50mm)