    Sumida America Components Inc. CDRH4D22HPNP-270MC
    Part No.:
    CDRH4D22HPNP-270MC
    Manufacturer:
    Sumida America Components Inc.
    Category:
    Fixed Inductors
    Package:
    Nonstandard
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCDRH4D22HPNP-270MC.pdf
    Description:
    FIXED IND 27UH 700MA 393.9 MOHM
    Manufacturer:
    Sumida America Components Inc.
    Series:
    CDRH4D22/HP
    Package/Case:
    Nonstandard
    Active
    Type:
    Material - Core:
    Ferrite
    Inductance:
    27 µH
    Tolerance:
    ±20%
    Current Rating (Amps):
    700 mA
    Current - Saturation (Isat):
    900mA
    Shielding:
    Shielded
    DC Resistance (DCR):
    393.9mOhm Max
    Q @ Freq:
    Frequency - Self Resonant:
    Ratings:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 100°C
    Inductance Frequency - Test:
    100 kHz
    Features:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
    Height - Seated (Max):
    0.094" (2.40mm)