CDRH3D28/LDNP-100NC.pdf
CDRH3D28/LDNP-100NC.pdf
| Image |  |
| Series | CDRH3D28/LD | CDRH3D28/LD | CDRH3D28/LD | CDRH3D28/LD | CDRH3D28/LD |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | - | - | - | - | - |
| Material - Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 10 µH | 10 µH | 10 µH | 10 µH | 10 µH |
| Tolerance | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% |
| Current Rating (Amps) | 1.52 A | 1.52 A | 1.52 A | 1.52 A | 1.52 A |
| Current - Saturation (Isat) | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 95mOhm Max | 95mOhm Max | 95mOhm Max | 95mOhm Max | 95mOhm Max |
| Q @ Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency - Self Resonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Features | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm) | 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm) | 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm) | 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm) | 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.118" (3.00mm) | 0.118" (3.00mm) | 0.118" (3.00mm) | 0.118" (3.00mm) | 0.118" (3.00mm) |