CDRH38D16RLDNP-R90NC.pdf
CDRH38D16RLDNP-R90NC.pdf
| Inductance | 900 nH | 900 nH | 900 nH | 900 nH | 900 nH |
| Tolerance | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% |
| Current Rating (Amps) | 3.8 A | 3.8 A | 3.8 A | 3.8 A | 3.8 A |
| Current - Saturation (Isat) | 1.54A | 1.54A | 1.54A | 1.54A | 1.54A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 18mOhm | 18mOhm | 18mOhm | 18mOhm | 18mOhm |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Size / Dimension | 0.161" L x 0.150" W (4.10mm x 3.80mm) | 0.161" L x 0.150" W (4.10mm x 3.80mm) | 0.161" L x 0.150" W (4.10mm x 3.80mm) | 0.161" L x 0.150" W (4.10mm x 3.80mm) | 0.161" L x 0.150" W (4.10mm x 3.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.071" (1.80mm) | 0.071" (1.80mm) | 0.071" (1.80mm) | 0.071" (1.80mm) | 0.071" (1.80mm) |