CDRH38D16RLDNP-150MC.pdf
CDRH38D16RLDNP-150MC.pdf
| Inductance | 15 µH | 15 µH | 15 µH | 15 µH | 15 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 1.13 A | 1.13 A | 1.13 A | 1.13 A | 1.13 A |
| Current - Saturation (Isat) | 360mA | 360mA | 360mA | 360mA | 360mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 163mOhm | 163mOhm | 163mOhm | 163mOhm | 163mOhm |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Size / Dimension | 0.161" L x 0.150" W (4.10mm x 3.80mm) | 0.161" L x 0.150" W (4.10mm x 3.80mm) | 0.161" L x 0.150" W (4.10mm x 3.80mm) | 0.161" L x 0.150" W (4.10mm x 3.80mm) | 0.161" L x 0.150" W (4.10mm x 3.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.071" (1.80mm) | 0.071" (1.80mm) | 0.071" (1.80mm) | 0.071" (1.80mm) | 0.071" (1.80mm) |