CDRH38D16RLDNP-101MC.pdf
CDRH38D16RLDNP-101MC.pdf
| Image |  |
| Series | CDRH38D16RLD | CDRH38D16RLD | CDRH38D16RLD | CDRH38D16RLD | CDRH38D16RLD |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material - Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 100 µH | 100 µH | 100 µH | 100 µH | 100 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 350 mA | 350 mA | 350 mA | 350 mA | 350 mA |
| Current - Saturation (Isat) | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 1.335Ohm | 1.335Ohm | 1.335Ohm | 1.335Ohm | 1.335Ohm |
| Q @ Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency - Self Resonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Features | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.161" L x 0.150" W (4.10mm x 3.80mm) | 0.161" L x 0.150" W (4.10mm x 3.80mm) | 0.161" L x 0.150" W (4.10mm x 3.80mm) | 0.161" L x 0.150" W (4.10mm x 3.80mm) | 0.161" L x 0.150" W (4.10mm x 3.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.071" (1.80mm) | 0.071" (1.80mm) | 0.071" (1.80mm) | 0.071" (1.80mm) | 0.071" (1.80mm) |