    Sumida America Components Inc. CDC4D20NP-221KC
    Part No.:
    CDC4D20NP-221KC
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCDC4D20NP-221KC.pdf
    Description:
    FIXED IND 220UH 180MA 3.2OHM SMD
    Inductance:
    220 µH
    Tolerance:
    ±10%
    Current Rating (Amps):
    180 mA
    Current - Saturation (Isat):
    190mA
    DC Resistance (DCR):
    3.2Ohm Max
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.079" (2.00mm)