CD75NP-271KC.pdf
CD75NP-271KC.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CD75NP-271KC.
| Inductance | 270 µH | 270 µH | 270 µH | 270 µH | 270 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 420 mA | 420 mA | 420 mA | 420 mA | 420 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 1.11Ohm Max | 1.11Ohm Max | 1.11Ohm Max | 1.11Ohm Max | 1.11Ohm Max |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |
| Size / Dimension | 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm) | 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm) | 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm) | 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm) | 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.217" (5.50mm) | 0.217" (5.50mm) | 0.217" (5.50mm) | 0.217" (5.50mm) | 0.217" (5.50mm) |