CD75NP-151KC.pdf
CD75NP-151KC.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CD75NP-151KC.
| Image | |||||
| Series | CD75 | CD75 | CD75 | CD75 | CD75 |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | - | - | - | - | - |
| Material - Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 150 µH | 150 µH | 150 µH | 150 µH | 150 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 580 mA | 580 mA | 580 mA | 580 mA | 580 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 640mOhm Max | 640mOhm Max | 640mOhm Max | 640mOhm Max | 640mOhm Max |
| Q @ Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency - Self Resonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |
| Features | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm) | 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm) | 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm) | 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm) | 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.217" (5.50mm) | 0.217" (5.50mm) | 0.217" (5.50mm) | 0.217" (5.50mm) | 0.217" (5.50mm) |