| Number of Positions/Bay/Row | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 |
| Number of Positions | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Card Thickness | 0.062" (1.57mm) | 0.062" (1.57mm) | 0.062" (1.57mm) | 0.062" (1.57mm) | 0.062" (1.57mm) |
| Number of Rows | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Pitch | 0.156" (3.96mm) | 0.156" (3.96mm) | 0.156" (3.96mm) | 0.156" (3.96mm) | 0.156" (3.96mm) |