MP-0100-15-DW-5H.pdf
MP-0100-15-DW-5H.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Gender | Female | Female | Female | Female | Female |
| Number of Positions/Bay/Row | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 |
| Number of Positions | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Card Thickness | 0.062" (1.57mm) | 0.062" (1.57mm) | 0.062" (1.57mm) | 0.062" (1.57mm) | 0.062" (1.57mm) |
| Number of Rows | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) |
| Read Out | Dual | Dual | Dual | Dual | Dual |
| Features | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Termination | Solder | Solder | Solder | Solder | Solder |
| Contact Material | - | - | - | - | - |
| Contact Finish | Gold | Gold | Gold | Gold | Gold |
| Contact Type | Loop Bellows | Loop Bellows | Loop Bellows | Loop Bellows | Loop Bellows |
| Color | Blue | Blue | Blue | Blue | Blue |
| Flange Feature | Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia | Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia | Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia | Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia | Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia |