    SiTime SIT5358AI-FS-33N0-45.158400
    Part No.:
    SIT5358AI-FS-33N0-45.158400
    Package:
    10-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSIT5358AI-FS-33N0-45.158400.pdf
    Description:
    MEMS OSC TCXO 45.158400 MHZ LVCM
    Series:
    SiT5358, Elite Platform™
    Package/Case:
    10-SMD, No Lead
    Type:
    TCXO
    Frequency:
    45.1584 MHz
    Function:
    Output:
    LVCMOS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±50ppb
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    53mA
    Supplier Device Package:
    10-CQFN (5x3.2)
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.042" (1.06mm)