    SiTime SIT5356AICFP-28E0-24.553500
    Part No.:
    SIT5356AICFP-28E0-24.553500
    Package:
    10-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSIT5356AICFP-28E0-24.553500.pdf
    Description:
    MEMS OSC TCXO 24.5535MHZ
    Series:
    SiT5356, Elite Platform™
    Package/Case:
    10-SMD, No Lead
    Type:
    TCXO
    Frequency:
    24.5535 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    Clipped Sine Wave
    Voltage - Supply:
    2.8V
    Frequency Stability:
    ±200ppb
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Supplier Device Package:
    10-CQFN (5x3.2)
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)