    SiTime SIT5157AI-FKG33IB-125.000000
    Part No.:
    SIT5157AI-FKG33IB-125.000000
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSIT5157AI-FKG33IB-125.000000.pdf
    Description:
    MEMS OSC DCTCXO 125.00000MHZ
    Type:
    DCTCXO
    Frequency:
    125 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±500ppb
    Absolute Pull Range (APR):
    ±46.5ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    62mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.042" (1.06mm)