    SiTime SIT5157AE-FK-25N0-98.304000
    Part No.:
    SIT5157AE-FK-25N0-98.304000
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSIT5157AE-FK-25N0-98.304000.pdf
    Description:
    MEMS OSC TCXO 98.3040MHZ LVCMOS
    Type:
    TCXO
    Frequency:
    98.304 MHz
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±500ppb
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)