    SiTime SIT5157AE-FA-33VT-122.880000
    Part No.:
    SIT5157AE-FA-33VT-122.880000
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSIT5157AE-FA-33VT-122.880000.pdf
    Description:
    MEMS OSC VCTCXO 122.8800MHZ
    Type:
    VCTCXO
    Frequency:
    122.88 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±1ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±6.25ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)