    SiTime SIT5157AE-FA-28E0-100.000000
    Part No.:
    SIT5157AE-FA-28E0-100.000000
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSIT5157AE-FA-28E0-100.000000.pdf
    Description:
    MEMS OSC TCXO 100.0000MHZ LVCMOS
    Series:
    SiT5157, Elite Platform™
    Frequency:
    100 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Voltage - Supply:
    2.8V
    Frequency Stability:
    ±1ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)