    SiTime SIT5156AE-FA-25VT-38.400000
    Part No.:
    SIT5156AE-FA-25VT-38.400000
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSIT5156AE-FA-25VT-38.400000.pdf
    Description:
    MEMS OSC VCTCXO 38.4000MHZ
    Type:
    VCTCXO
    Frequency:
    38.4 MHz
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±1ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±6.25ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    57mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.042" (1.06mm)