    SiTime SIT5156AE-FA-25N0-25.000000
    Part No.:
    SIT5156AE-FA-25N0-25.000000
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSIT5156AE-FA-25N0-25.000000.pdf
    Description:
    MEMS OSC TCXO 25.0000MHZ LVCMOS
    Frequency:
    25 MHz
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±1ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    53mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.042" (1.06mm)