    SiTime SIT5156AECFK-30VT-12.800000
    Part No.:
    SIT5156AECFK-30VT-12.800000
    Manufacturer:
    SiTime
    Category:
    Oscillators
    Package:
    10-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSIT5156AECFK-30VT-12.800000.pdf
    Description:
    MEMS OSC VCTCXO 12.8000MHZ
    Manufacturer:
    SiTime
    Series:
    SiT5156, Elite Platform™
    Package/Case:
    10-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    MEMS
    Type:
    VCTCXO
    Frequency:
    12.8 MHz
    Function:
    Output:
    Clipped Sine Wave
    Voltage - Supply:
    3V
    Frequency Stability:
    ±500ppb
    Absolute Pull Range (APR):
    ±6.25ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    57mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    10-CQFN (5x3.2)
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.042" (1.06mm)