    SiTime SIT5155AE-FK-28N0-10.000000
    Part No.:
    SIT5155AE-FK-28N0-10.000000
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSIT5155AE-FK-28N0-10.000000.pdf
    Description:
    MEMS OSC TCXO 10.0000MHZ LVCMOS
    Series:
    SiT5155, Elite Platform™
    Type:
    TCXO
    Frequency:
    10 MHz
    Function:
    Output:
    LVCMOS
    Voltage - Supply:
    2.8V
    Frequency Stability:
    ±500ppb
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)