    SiTime SIT5155AECFK-33E0-24.553500
    Part No.:
    SIT5155AECFK-33E0-24.553500
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSIT5155AECFK-33E0-24.553500.pdf
    Description:
    MEMS OSC TCXO 24.5535MHZ
    Type:
    TCXO
    Frequency:
    24.5535 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    Clipped Sine Wave
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)