    SiTime SIT5155AECFK-28VT-40.000000
    Part No.:
    SIT5155AECFK-28VT-40.000000
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSIT5155AECFK-28VT-40.000000.pdf
    Description:
    MEMS OSC VCTCXO 40.0000MHZ
    Type:
    VCTCXO
    Frequency:
    40 MHz
    Voltage - Supply:
    2.8V
    Absolute Pull Range (APR):
    ±6.25ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)