    SiTime SIT3922AC-1CF-33EM622.080000Y
    Part No.:
    SIT3922AC-1CF-33EM622.080000Y
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSIT3922AC-1CF-33EM622.080000Y.pdf
    Description:
    MEMS OSC DCXO 622.0800MHZ LVPECL
    Series:
    SiT3922
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Type:
    DCXO
    Frequency:
    622.08 MHz
    Function:
    Output:
    LVPECL
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±10ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    69mA
    Supplier Device Package:
    6-PQFD (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)