    SiTime SIT1602BC-33-30N-26.000000
    Part No.:
    SIT1602BC-33-30N-26.000000
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSIT1602BC-33-30N-26.000000.pdf
    Description:
    MEMS OSC XO 26.0000MHZ H/LV-CMOS
    Series:
    SiT1602B
    Frequency:
    26 MHz
    Function:
    Output:
    HCMOS, LVCMOS
    Voltage - Supply:
    3V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    4.5mA
    Supplier Device Package:
    4-PQFN (5x3.2)
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)