SLPPI04-12-R68M-TR.pdf
SLPPI04-12-R68M-TR.pdf
| Material - Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 680 nH | 680 nH | 680 nH | 680 nH | 680 nH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A |
| Current - Saturation (Isat) | 7A | 7A | 7A | 7A | 7A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 23mOhm Max | 23mOhm Max | 23mOhm Max | 23mOhm Max | 23mOhm Max |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz |
| Size / Dimension | 0.173" L x 0.157" W (4.40mm x 4.00mm) | 0.173" L x 0.157" W (4.40mm x 4.00mm) | 0.173" L x 0.157" W (4.40mm x 4.00mm) | 0.173" L x 0.157" W (4.40mm x 4.00mm) | 0.173" L x 0.157" W (4.40mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) | 0.047" (1.20mm) | 0.047" (1.20mm) | 0.047" (1.20mm) | 0.047" (1.20mm) |