SLPPI04-12-R47M-TR.pdf
SLPPI04-12-R47M-TR.pdf
| Image |  |
| Series | SLPPI04 | SLPPI04 | SLPPI04 | SLPPI04 | SLPPI04 |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Molded | Molded | Molded | Molded | Molded |
| Material - Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 470 nH | 470 nH | 470 nH | 470 nH | 470 nH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 7 A | 7 A | 7 A | 7 A | 7 A |
| Current - Saturation (Isat) | 10A | 10A | 10A | 10A | 10A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 20mOhm Max | 20mOhm Max | 20mOhm Max | 20mOhm Max | 20mOhm Max |
| Q @ Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency - Self Resonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz |
| Features | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.173" L x 0.157" W (4.40mm x 4.00mm) | 0.173" L x 0.157" W (4.40mm x 4.00mm) | 0.173" L x 0.157" W (4.40mm x 4.00mm) | 0.173" L x 0.157" W (4.40mm x 4.00mm) | 0.173" L x 0.157" W (4.40mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) | 0.047" (1.20mm) | 0.047" (1.20mm) | 0.047" (1.20mm) | 0.047" (1.20mm) |