SLPPI04-02-150M-TR.pdf
SLPPI04-02-150M-TR.pdf
| Image |  |
| Series | SLPPI04 | SLPPI04 | SLPPI04 | SLPPI04 | SLPPI04 |
| Material - Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 15 µH | 15 µH | 15 µH | 15 µH | 15 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 1.3 A | 1.3 A | 1.3 A | 1.3 A | 1.3 A |
| Current - Saturation (Isat) | 2A | 2A | 2A | 2A | 2A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 275mOhm Max | 275mOhm Max | 275mOhm Max | 275mOhm Max | 275mOhm Max |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz |
| Size / Dimension | 0.173" L x 0.157" W (4.40mm x 4.00mm) | 0.173" L x 0.157" W (4.40mm x 4.00mm) | 0.173" L x 0.157" W (4.40mm x 4.00mm) | 0.173" L x 0.157" W (4.40mm x 4.00mm) | 0.173" L x 0.157" W (4.40mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) |