SLPPI03-15-R47M-TR.pdf
SLPPI03-15-R47M-TR.pdf
| Image |  |
| Series | SLPPI03 | SLPPI03 | SLPPI03 | SLPPI03 | SLPPI03 |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Molded | Molded | Molded | Molded | Molded |
| Material - Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 470 nH | 470 nH | 470 nH | 470 nH | 470 nH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A |
| Current - Saturation (Isat) | 7.5A | 7.5A | 7.5A | 7.5A | 7.5A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 22mOhm Max | 22mOhm Max | 22mOhm Max | 22mOhm Max | 22mOhm Max |
| Q @ Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency - Self Resonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz |
| Features | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.134" L x 0.118" W (3.40mm x 3.00mm) | 0.134" L x 0.118" W (3.40mm x 3.00mm) | 0.134" L x 0.118" W (3.40mm x 3.00mm) | 0.134" L x 0.118" W (3.40mm x 3.00mm) | 0.134" L x 0.118" W (3.40mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) |