SLPPI03-15-1R0M-TR.pdf
SLPPI03-15-1R0M-TR.pdf
| Material - Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 1 µH | 1 µH | 1 µH | 1 µH | 1 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 3.5 A | 3.5 A | 3.5 A | 3.5 A | 3.5 A |
| Current - Saturation (Isat) | 5.2A | 5.2A | 5.2A | 5.2A | 5.2A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 42mOhm Max | 42mOhm Max | 42mOhm Max | 42mOhm Max | 42mOhm Max |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz |
| Size / Dimension | 0.134" L x 0.118" W (3.40mm x 3.00mm) | 0.134" L x 0.118" W (3.40mm x 3.00mm) | 0.134" L x 0.118" W (3.40mm x 3.00mm) | 0.134" L x 0.118" W (3.40mm x 3.00mm) | 0.134" L x 0.118" W (3.40mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) |