SFAPI-102K-UL.pdf
SFAPI-102K-UL.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SFAPI-102K-UL.
| Inductance | 1 mH | 1 mH | 1 mH | 1 mH | 1 mH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 200 mA | 200 mA | 200 mA | 200 mA | 200 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 2.3Ohm Max | 2.3Ohm Max | 2.3Ohm Max | 2.3Ohm Max | 2.3Ohm Max |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |
| Size / Dimension | 0.260" Dia x 0.650" L (6.60mm x 16.50mm) | 0.260" Dia x 0.650" L (6.60mm x 16.50mm) | 0.260" Dia x 0.650" L (6.60mm x 16.50mm) | 0.260" Dia x 0.650" L (6.60mm x 16.50mm) | 0.260" Dia x 0.650" L (6.60mm x 16.50mm) |