SFAPI-101K-UL.pdf
SFAPI-101K-UL.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SFAPI-101K-UL.
| Image |  |
| Series | SFAPI | SFAPI | SFAPI | SFAPI | SFAPI |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bag | Bag | Bag | Bag | Bag |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | - | - | - | - | - |
| Material - Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 100 µH | 100 µH | 100 µH | 100 µH | 100 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 632 mA | 632 mA | 632 mA | 632 mA | 632 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 208mOhm Max | 208mOhm Max | 208mOhm Max | 208mOhm Max | 208mOhm Max |
| Q @ Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency - Self Resonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |
| Features | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Supplier Device Package | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Size / Dimension | 0.260" Dia x 0.650" L (6.60mm x 16.50mm) | 0.260" Dia x 0.650" L (6.60mm x 16.50mm) | 0.260" Dia x 0.650" L (6.60mm x 16.50mm) | 0.260" Dia x 0.650" L (6.60mm x 16.50mm) | 0.260" Dia x 0.650" L (6.60mm x 16.50mm) |