    Signal Transformer SCRH125B-681
    Part No.:
    SCRH125B-681
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSCRH125B-681.pdf
    Description:
    FIXED IND 680UH 660MA 1.2OHM SMD
    Series:
    SCRH125B
    Inductance:
    680 µH
    Tolerance:
    ±20%
    Current Rating (Amps):
    660 mA
    Current - Saturation (Isat):
    480mA
    DC Resistance (DCR):
    1.2Ohm Max
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.244" (6.20mm)