    Signal Transformer SCRH124B-3R9
    Part No.:
    SCRH124B-3R9
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSCRH124B-3R9.pdf
    Description:
    FIXED IND 3.9UH 6A 20 MOHM SMD
    Series:
    SCRH124B
    Inductance:
    3.9 µH
    Tolerance:
    ±30%
    Current Rating (Amps):
    6 A
    Current - Saturation (Isat):
    6.5A
    DC Resistance (DCR):
    20mOhm Max
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    100 kHz
    Size / Dimension:
    0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.189" (4.80mm)