    Signal Transformer SCRH105-3R3
    Part No.:
    SCRH105-3R3
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSCRH105-3R3.pdf
    Description:
    FIXED IND 3.3UH 4.7A 25 MOHM SMD
    Series:
    SCRH105
    Inductance:
    3.3 µH
    Tolerance:
    ±30%
    Current Rating (Amps):
    4.7 A
    Current - Saturation (Isat):
    7.2A
    DC Resistance (DCR):
    25mOhm Max
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    100 kHz
    Size / Dimension:
    0.398" L x 0.362" W (10.10mm x 9.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.236" (6.00mm)