    Signal Transformer SCRH104R-4R7
    Part No.:
    SCRH104R-4R7
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSCRH104R-4R7.pdf
    Description:
    FIXED IND 4.7UH 5.4A 22 MOHM SMD
    Series:
    SCRH104R
    Inductance:
    4.7 µH
    Tolerance:
    ±30%
    Current Rating (Amps):
    5.4 A
    Current - Saturation (Isat):
    5.8A
    DC Resistance (DCR):
    22mOhm Max
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    100 kHz
    Size / Dimension:
    0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.157" (4.00mm)