    Signal Transformer SC3326F-220
    Part No.:
    SC3326F-220
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSC3326F-220.pdf
    Description:
    FIXED IND 22UH 3A 67 MOHM SMD
    Inductance:
    22 µH
    Tolerance:
    ±20%
    Current Rating (Amps):
    3 A
    Current - Saturation (Isat):
    5.2A
    DC Resistance (DCR):
    67mOhm Max
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    100 kHz
    Size / Dimension:
    0.530" L x 0.390" W (13.45mm x 9.90mm)
    Height - Seated (Max):
    0.315" (8.00mm)
    Datasheet:
    1. How to order SC3326F-220 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SC3326F-220 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SC3326F-220?
    Image SC3326F-100 SC3326F-101 SC3326F-102 SC3326F-150 SC3326F-151
    Part Number SC3326F-100 SC3326F-101 SC3326F-102 SC3326F-150 SC3326F-151
    Material - Core - - - - -
    Inductance 22 µH 22 µH 22 µH 22 µH 22 µH
    Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
    Current Rating (Amps) 3 A 3 A 3 A 3 A 3 A
    Current - Saturation (Isat) 5.2A 5.2A 5.2A 5.2A 5.2A
    Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
    DC Resistance (DCR) 67mOhm Max 67mOhm Max 67mOhm Max 67mOhm Max 67mOhm Max
    Ratings - - - - -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
    Size / Dimension 0.530" L x 0.390" W (13.45mm x 9.90mm) 0.530" L x 0.390" W (13.45mm x 9.90mm) 0.530" L x 0.390" W (13.45mm x 9.90mm) 0.530" L x 0.390" W (13.45mm x 9.90mm) 0.530" L x 0.390" W (13.45mm x 9.90mm)
    Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm) 0.315" (8.00mm) 0.315" (8.00mm) 0.315" (8.00mm) 0.315" (8.00mm)