F1A1-464615-8R2N.pdf
F1A1-464615-8R2N.pdf
| Material - Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 8.2 µH | 8.2 µH | 8.2 µH | 8.2 µH | 8.2 µH |
| Tolerance | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% |
| Current Rating (Amps) | 1.05 A | 1.05 A | 1.05 A | 1.05 A | 1.05 A |
| Current - Saturation (Isat) | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 250Ohm Max | 250Ohm Max | 250Ohm Max | 250Ohm Max | 250Ohm Max |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Size / Dimension | 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) | 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) | 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) | 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) | 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) |