F1A1-464615-4R7N.pdf
F1A1-464615-4R7N.pdf
| Image |  |
| Series | F1A1-464615 | F1A1-464615 | F1A1-464615 | F1A1-464615 | F1A1-464615 |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material - Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 4.7 µH | 4.7 µH | 4.7 µH | 4.7 µH | 4.7 µH |
| Tolerance | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% |
| Current Rating (Amps) | 1.35 A | 1.35 A | 1.35 A | 1.35 A | 1.35 A |
| Current - Saturation (Isat) | 1.2A | 1.2A | 1.2A | 1.2A | 1.2A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 187Ohm Max | 187Ohm Max | 187Ohm Max | 187Ohm Max | 187Ohm Max |
| Q @ Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency - Self Resonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Features | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) | 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) | 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) | 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) | 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) |