F1A1-464615-220M.pdf
F1A1-464615-220M.pdf
| Image |  |
| Series | F1A1-464615 | F1A1-464615 | F1A1-464615 | F1A1-464615 | F1A1-464615 |
| Material - Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 22 µH | 22 µH | 22 µH | 22 µH | 22 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 650 mA | 650 mA | 650 mA | 650 mA | 650 mA |
| Current - Saturation (Isat) | 580mA | 580mA | 580mA | 580mA | 580mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 692Ohm Max | 692Ohm Max | 692Ohm Max | 692Ohm Max | 692Ohm Max |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Size / Dimension | 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) | 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) | 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) | 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) | 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) |