F1A1-464612-2R7N.pdf
F1A1-464612-2R7N.pdf
| Image |  |
| Series | F1A1-464612 | F1A1-464612 | F1A1-464612 | F1A1-464612 | F1A1-464612 |
| Material - Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 2.7 µH | 2.7 µH | 2.7 µH | 2.7 µH | 2.7 µH |
| Tolerance | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% |
| Current Rating (Amps) | 1.4 A | 1.4 A | 1.4 A | 1.4 A | 1.4 A |
| Current - Saturation (Isat) | 1.1A | 1.1A | 1.1A | 1.1A | 1.1A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 125Ohm Max | 125Ohm Max | 125Ohm Max | 125Ohm Max | 125Ohm Max |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Size / Dimension | 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) | 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) | 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) | 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) | 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) | 0.047" (1.20mm) | 0.047" (1.20mm) | 0.047" (1.20mm) | 0.047" (1.20mm) |