F1A1-383815-120M.pdf
F1A1-383815-120M.pdf
| Image |  |
| Series | F1A1-383815 | F1A1-383815 | F1A1-383815 | F1A1-383815 | F1A1-383815 |
| Material - Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 12 µH | 12 µH | 12 µH | 12 µH | 12 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 800 mA | 800 mA | 800 mA | 800 mA | 800 mA |
| Current - Saturation (Isat) | 450mA | 450mA | 450mA | 450mA | 450mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 350Ohm Max | 350Ohm Max | 350Ohm Max | 350Ohm Max | 350Ohm Max |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Size / Dimension | 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm) | 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm) | 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm) | 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm) | 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) |