    Signal Transformer DRC-V-332K
    Part No.:
    DRC-V-332K
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDDRC-V-332K.pdf
    Description:
    FIXED IND 3.3MH 195MA 9OHM TH
    Inductance:
    3.3 mH
    Tolerance:
    ±10%
    Current Rating (Amps):
    195 mA
    Current - Saturation (Isat):
    80mA
    DC Resistance (DCR):
    9Ohm Max
    Q @ Freq:
    20 @ 252kHz
    Frequency - Self Resonant:
    700kHz
    Ratings:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    252 kHz
    Size / Dimension:
    0.343" Dia (8.70mm)
    Height - Seated (Max):
    0.492" (12.50mm)