PR11-62-2.50A-XX-V.pdf
PR11-62-2.50A-XX-V.pdf
| Image |  |
| Series | SNAPAK® | SNAPAK® | SNAPAK® | SNAPAK® | SNAPAK® |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount |
| Current Rating (Amps) | 2.5A | 2.5A | 2.5A | 2.5A | 2.5A |
| Voltage Rating - AC | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V |
| Voltage Rating - DC | 65 V | 65 V | 65 V | 65 V | 65 V |