    Sensata-Airpax M39019/03-240
    Part No.:
    M39019/03-240
    Manufacturer:
    Sensata-Airpax
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDM39019/03-240.pdf
    Description:
    CIR BRKR HYD MAG
    Manufacturer:
    Sensata-Airpax
    Series:
    AP
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Panel Mount
    Breaker Type:
    Magnetic (Hydraulic Delay)
    Current Rating (Amps):
    7.5A
    Voltage Rating - AC:
    240 V
    Voltage Rating - DC:
    50 V