    Sensata-Airpax AP17-1-62-401
    Part No.:
    AP17-1-62-401
    Manufacturer:
    Sensata-Airpax
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDAP17-1-62-401.pdf
    Description:
    CIR BRKR, HYDMAG, 2 PL, 250VAC,4
    Manufacturer:
    Sensata-Airpax
    Series:
    AP
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Obsolete
    Mounting Type:
    Panel Mount
    Breaker Type:
    Magnetic (Hydraulic Delay)
    Current Rating (Amps):
    400mA
    Voltage Rating - AC:
    240 V
    Voltage Rating - DC:
    50 V